#menu-item-817
Porada

Organizacja w domu. 4 sposoby, jak robić to lepiej

Organizacja w domu. 4 sposoby, jak robić to lepiej
Udostępnij

Dom czysty, przytulny i niewymagający długiego sprzątania, aby uporządkować znajdujące się w nim przedmioty. O tym marzy większość z nas i jak się okazuje wcale nie musi być to trudne. Organizacja w domu wymaga jednak dobrego rozplanowania, a pomagają w tym odpowiednie akcesoria, ułatwiające zwłaszcza przechowywanie mniejszych przedmiotów.

 

Zapanować nad garderobą

 

Dobra organizacja w domu to w dużej mierze zapanowanie nad garderobą. Jednym z większych problemów jest to, że większość z nas ma w niej sporo ubrań, które nie są noszone, często od wielu lat. W takiej sytuacji warto okresowo przeglądać swoją odzież i zastanowić się, które ubrania są ubierane regularnie, a które nie.

 

Te drugie nie powinny jednak wracać na swoje dawne miejsce: najlepiej spróbować je sprzedać (źródło dodatkowego zysku) lub oddać potrzebującym, o ile są w dobrym stanie. W tymczasowym zagospodarowaniu miejsca na takie przedmioty pomogą też praktyczne pojemniki, takie jak przezroczysty pojemnik systemowy NUK dostępny w dwóch różnych wariantach pod względem wymiarów.

 

 

Organizacja garderoby w domu to także znalezienie miejsca dla akcesoriów, takich jak paski, biżuteria, bielizna oraz buty. Ponownie najlepszym sposobem na to będą praktyczne akcesoria do przechowywania, ze względu na niewielkie wymiary idealne do szuflad. Tutaj doskonałym rozwiązaniem jest np. organizer NUF z zamykaną pokrywką, który jest przezroczysty, co pozwala w szybszym znajdowaniu przedmiotów.

 

Sprawdź również jak zrobić ogród wertykalny.

 

Organizacja rzeczy w pokoju dziecka

 

Organizacja rzeczy w domu to w ogromnej mierze także dbanie o porządek w pokoju dziecka. Niestety nie jest to łatwe ze względu na dużą liczbę zabawek, które zazwyczaj można w nich znaleźć. Łatwym sposobem na zapanowanie nad takimi rzeczami są kosze dekoracyjne. Co ważne, pozwalają one w zaledwie kilka minut zapanować nad rozgardiaszem.

 

Porządkować zabawki mogą również same dzieci, do czego doskonale sprawdzą się pojemniki NUK wykonane z transparentnego tworzywa, które są lekkie, pojemne i idealnie sprawdzą się do przechowania zabawek oraz mniejszych przedmiotów.

 

 

Organizacja dokumentów w domu

 

Pomimo tego, że coraz więcej spraw możemy załatwiać online, to wciąż większość z nas ma problem z zapanowaniem nad dokumentami w formie papierowej. Na szczęście także i na to są sposoby i ponownie pomagają w tym tanie w zakupie akcesoria.

 

Pierwszym krokiem jeśli chodzi o organizację dokumentów w domu powinno być jednak poukładanie ich kategoriami. Kategorii tych jest jednak niemało, od polis ubezpieczeniowych, przez umowy z pracy, aż po dokumentację medyczną. Ich podzielenie pomoże nie tylko w uporządkowaniu, ale też sprawi, że w razie konieczności znalezienia konkretnych dokumentów okaże się to znacznie łatwiejsze.

 

Po posegregowaniu warto umieścić je w segregatorach lub teczkach, wszystko w zależności od indywidualnych potrzeb. Jeśli dokumentów jest więcej, warto wybrać także praktyczne pojemniki, które można włożyć do szafek lub większych szuflad.

 

Organizacja w garażu

 

Dobra organizacja w domu to także zapanowanie nad przedmiotami w garażu. Dominują w nich najczęściej drobne przedmioty, nad którymi trudno zapanować. Chodzi tutaj m.in. o śrubki, wkręty, małe przyrządy ręczne oraz wiele innych. Aby utrzymać ich porządek, najlepiej sprawdzą się skrzynki na narzędzia.

 

Przykładem jest skrzynka narzędziowa Line IML, która jest nie tylko praktyczna, ale i estetyczna. Jeśli więc wygląd garażu lub domowego warsztatu jest niemniej istotny, to także warto wziąć pod uwagę ten czynnik.

 

Jak widać organizacja rzeczy w domu wymaga nieco wysiłku. Zdecydowanie pomagają w tym jednak akcesoria, zwłaszcza praktyczne pojemniki, które można oczywiście znaleźć w asortymencie Prosperplast.