#menu-item-817
Porada

Najlepsze łopaty do śniegu. Ranking 2022

Najlepsze łopaty do śniegu. Ranking 2022
Udostępnij

Ręczne usuwanie śniegu to czynność, która bez odpowiednich narzędzi byłaby wręcz niemożliwa do wykonania. Dlatego też warto zainwestować w przyrządy, które w tym pomogą. Chodzi tutaj przede wszystkim o łopaty, choć jak zobaczymy poniżej, ich rodzajów jest na rynku wiele. Jaka jest więc najlepsza łopata do śniegu na sezon 2022/2023?

Najlepsza łopata na śnieg? Dopasowana do potrzeb

Jaka jest najlepsza łopata do śniegu? Przede wszystkim taka, która spełnia indywidualne wymogi. Tutaj trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim takie aspekty jak areał do odśnieżania, własne predyspozycje fizyczne, a także ogólne kwestie związane z ergonomią. Zawsze trzeba też skupić się na wysokiej jakości takiego narzędzia tak, aby przetrwało ono dłużej, aniżeli jeden sezon. Oto jakie łopaty do śniegu warto wybrać w roku 2022.

Najlepsze łopaty do odśnieżania dużych terenów

W przypadku dużego areału narzędzie powinno zapewniać szybką i efektywną pracę. Aby więc było to możliwe, warto wybrać model z większą powierzchnią roboczą. Tutaj doskonale sprawdzą się zgarniacze do śniegu, najlepiej wykonane z odpornych na niskie temperatury tworzyw sztucznych oraz solidnego aluminium.

Część robocza takich zgarniaczy jest na tyle głęboka, że pozwala na przesuwanie podczas jednego cyklu pracy znacznie większych mas śniegu. Trzeba jednak pamiętać także o kompromisie, gdyż śnieg, zwłaszcza topniejący, okazuje się  bardzo ciężki. Dlatego najlepiej wybrać zgarniacz mały lub średnich rozmiarów, a przez to znacznie lżejszy. Natomiast w przypadku pracy we dwie osoby można zdecydować się na model największy, taki jak zgarniacz Arctic XL.

Okazuje się także, że najlepsza łopata na śnieg wcale może nie być… łopatą. Innowacyjnym rozwiązaniem idealnym do odśnieżania dużych areałów jest zgarniacz pług śnieżny z wirnikiem. Przyspiesza pracę oraz sprawia, że jest ona mniej męcząca. Wszystko dzięki temu, że nie trzeba podnosić mas śniegu, które są sprawnie przesuwane dzięki wbudowanemu wirnikowi.

Najlepsze łopaty średnich rozmiarów

Łopaty do odśnieżania średnich rozmiarów najlepiej sprawdzą się do usuwania śniegu z chodników, ścieżek oraz niedużych placów przy nieruchomościach. W tym przypadku koniecznie trzeba postawić więc na ergonomię oraz wygodę pracy tak, aby czynność była jak najmniej męcząca, a łopata przetrwała dłużej.

Warto zwrócić też uwagę na sztyl oraz uchwyt w górnej części. Najlepiej, aby trzonek w centralnej części był pokryty atermalną gumową powłoką, którą będzie można wygodniej chwytać łopatę podczas pracy. Ergonomiczny musi być też uchwyt w górnej części, który zapewni komfort pracy. Przykładem jest łopata Alpin Alutube Eco, która posiada dodatkowo aluminiową krawędź przy części roboczej. Również dzięki niej odśnieżanie jest łatwiejsze, zwłaszcza w przypadku zbitych czap śniegu.

Najlepsze łopaty samochodowe

Wśród łopat do śniegu wybieranych na sezon 2022/2023 nie może zabraknąć też narzędzi dedykowanych do odśnieżania samochodów. Najlepszy będzie model:

  • z krótkim trzonkiem pozwalającym dotrzeć do przestrzeni wokół kół i zderzaków,
  • z mniejszą krawędzią roboczą, dzięki której unikniemy obrysowania pojazdu,
  • w wygodnym uchwytem na sztylu zapewniającym pewność chwytu,
  • z ergonomiczną rączką w górnej części zapewniającym wygodne trzymanie.

Taką idealną łopatą jest wariant Nanga Eco Car Telescopic, który posiada dodatkowo praktyczny, teleskopowy system rozsuwania. Dzięki temu taka łopata sprawdzi się nie tylko do odśnieżania miejsca wokół samochodu.
Najlepsza łopata na śnieg w 2022 roku? Taka, która dopasowana jest do konkretnych potrzeb. Wariantów jest wiele, wszystkie jednak posiadamy w naszym asortymencie produktowym.