#menu-item-817
Porada

Łopata do śniegu: jaką wybrać?

Łopata do śniegu: jaką wybrać?
Udostępnij

Odśnieżanie może być czynnością łatwiejszą, o ile wybierzemy do tego celu odpowiednią łopatę. Okazuje się, że znaczenie ma tutaj kilka kryteriów i nie jest to tylko i wyłącznie cena, na którą zazwyczaj zwraca się baczną uwagę. Jaką łopatę do śniegu wybrać i na czym skupić się przy takim zakupie?

Łopata dopasowana do potrzeb

Bardzo ważnym czynnikiem jest to, aby wybierać łopaty do odśnieżania dopasowane do swoich potrzeb. Chodzi przede wszystkim o to, jaki teren jest do odśnieżenia, ale też, jakie są nasze możliwości fizyczne. W teorii największa łopata pozwala na szybszą pracę, ale sama w sobie jest nieco ciężka. Nie sprawdzi się więc w przypadku osób, które nie są dostatecznie silne. 

Przykładem jest zgarniacz Arctic Eco mający szeroką powierzchnię natarcia. Pozwala więc na bardzo szybkie odśnieżanie, zwłaszcza osobom pracującym we dwójkę. Natomiast dla osób słabszych pod względem fizycznym lub pracujących samodzielnie optymalnym wyborem będzie mniejszy zgarniacz Arctic L Eco, który posiada dodatkowo kółka ułatwiające odśnieżanie.

Nieco inne parametry powinny mieć natomiast łopaty samochodowe. Przykładem jest łopata samochodowa Lhotse z regulowanym trzonkiem, a także wyprofilowaną częścią roboczą pozwalającą na łatwiejsze usuwanie śniegu tuż przy samochodzie. Krótszy sztyl pozwala także na to, aby odgarniać śnieg w newralgicznych miejscach, zwłaszcza przy kołach oraz błotnikach, bez ryzykowania uszkodzenia karoserii pojazdu.

Wskazówka: odśnieżanie będzie łatwiejsze z takimi akcesoriami jak zbijaki do lodu. Tutaj warto postawić na wariant z długim i mocnym sztylem, który pozwoli na łatwiejsze rozbijanie mas lodu.

Kształt ułatwiający pracę

Jaką wybrać łopatę na śnieg? Przede wszystkim taką, której kształt pozwala na łatwiejsze manewrowanie i odśnieżanie. Przykładem jest łopata Aluedge Ergo z wyprofilowanym sztylem, który posiada gumową, atermiczną osłonę. Dzięki temu ręka, która go przytrzymuje, ma zagwarantowany stabilny chwyt ułatwiający pracę. Wygodę działania zapewnia też uchwyt w górnej części, który jest idealnie dopasowany do dłoni.

Materiał wykonania łopaty

Kupujący szuka produktów na lata, dlatego chciałby, aby służyły one dłużej, aniżeli przez jeden sezon. Dlatego odpowiadając sobie na pytanie, jaka łopata do śniegu sprawdzi się najlepiej, koniecznie trzeba postawić na jakość. Świetnym wyborem są np. łopaty aluminiowe z aluminiowym sztylem, który jest odporny nawet na duże przeciążenia

Okazuje się, że dużą wytrzymałość zapewniają też łopaty z drewnianym trzonkiem. Te dostępne w naszej ofercie mają aluminiową krawędź natarcia, a także wyprofilowaną część roboczą, np. z tworzyw sztucznych. Takie tworzywa wykazują wysoką odporność na niskie temperatury, przez co bez wątpienia przetrwają wiele sezonów.

Decydując się na jakość, warto zwracać też uwagę na markę producenta łopat. Oferta Prosperplast to doskonały wybór pod tym względem, specjalizujemy się bowiem w akcesoriach najwyższej jakości, stworzonych tak, aby idealnie sprawdzały się w danym zakresie prac.

Wskazówka: jeśli szukasz akcesorium nie tylko na zimę, wybierz łopato–grabie Rake Loader. Ich innowacyjna konstrukcja sprawia, że posłużą nie tylko do odśnieżania, ale również do prac ogrodowych podczas pozostałych pór roku.

Jaka łopata do śniegu sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim taka, która jest dopasowana do konkretnych potrzeb posiadacza oraz terenu wymagającego odśnieżania. Zawsze warto jednak postawić na wysokiej jakości model, który przetrwa dłużej, aniżeli jeden sezon. Takie wysokiej jakości warianty o różnej specyfice można znaleźć w naszym asortymencie.