#menu-item-817
Porada

Doniczki ekologiczne. Dlaczego warto je wybrać i gdzie je zakupić?

Doniczki ekologiczne. Dlaczego warto je wybrać i gdzie je zakupić?
Udostępnij

Ekologiczne podejście staje się coraz ważniejsze, również, jeśli chodzi o wykończenia wnętrz. Produkty powstałe z myślą o środowisku to jednak nie tylko troska o otoczenie, ale również dbanie o potrzeby domowników, chcących otaczać się pięknymi przedmiotami. Przykładem są ekologiczne doniczki, które mamy także w naszej ofercie. Dlaczego dokładnie warto je kupować oraz jakie mają zalety?

Eco Wood Collection, czyli donice powstałe z troski o środowisko

Troska o środowisko to coś, co od wielu lat towarzyszy nam podczas tworzenia wszystkich produktów dostępnych w ofercie, a wyrazem tego są przede wszystkim ekologiczne doniczki z serii Eco Wood Collection. ECO Wood Collection to gama produktów, w przypadku której do 33 proc. materiału używanego do wytworzenia stanowi drewno. Jakie korzyści ma to w przypadku tych produktów?

  • Drewno to naturalnie piękny materiał, który daje efekt elegancki i uspokajający, a także ocieplający wnętrza. Pozwala to w krótkim czasie sprawić, że dom lub mieszkanie staną się bardziej przytulne i przyjazne do przebywania, zarówno dla domowników, jak i dla gości.
  • Nasze ekologiczne donice powstające z dodatkiem drewna są ponadczasowe. Wpływa na to przede wszystkim ich przemyślana estetyka, stanowiąca spojrzenie naszych projektantów w przyszłość. Produkty są więc na czasie, ale będą doskonale prezentować się również za kilka lat, m.in. dzięki harmonijnym proporcjom oraz uniwersalnej kolorystyce, którą można z łatwością dobrać do każdego wnętrza.
  • Połączenie ekologicznych rozwiązań z naszymi tradycyjnymi metodami produkcji to doskonałe zestawienie pod względem jakości. Sprawia ono, że produkty sprawdzą się nawet w przypadku dużych i ciężkich roślin, które nie odkształcą takiej donicy. Idealne proporcje pomiędzy tworzywem sztucznym a drewnem sprawiają też, że ekologiczne donice z tej kolekcji są tak samo odporne na wodę i promienie UV, jak inne dostępne w naszej gamie produktowej.

Ekologiczne donice, czyli jakie?

Jakie materiały używane są do produkcji ekologicznych doniczek? Świetnym przykładem jest drewno, wykorzystywane przede wszystkim do konstruowania donic ogrodowych, doskonale podkreślających piękno roślin. Nie muszą to być jednak donice DIY robione samodzielnie zazwyczaj z europalet, co jest bardzo czasochłonne. Obecnie wielu producentów stawia bowiem na zastosowanie drewna, ale również w bardziej nowoczesnym wydaniu, np. w połączeniu z metalem, czy tworzywami sztucznymi tak jak w przypadku opisywanej już wcześniej serii ECO Wood Collection od Prosperplast.

Dlaczego nasze produkty z tworzyw sztucznych są mimo wszystko eko? Wynika to przede wszystkim z:

  • używania do produkcji tworzyw pochodzących z recyklingu,
  • barwienia przy zastosowaniu pigmentów bezpiecznych dla środowiska i ludzi, pozbawionych m.in. metali ciężkich, 
  • trwałości sprawiającej, że doniczki plastikowe mogą być użytkowane przez wiele lat, natomiast później poddane procesowi recyklingu,
  • ponadczasowego piękna, przekładającego się zazwyczaj na dłuższy czas użytkowania takich donic,
  • nowoczesnego i wydajnego parku maszynowego, dzięki któremu minimalizowane jest zużycie energii i wody.

Dodatkowo stawiamy na ekologiczny transport, w przypadku którego wdrożyliśmy system pakowania UNIPACK, gdy jeden produkt wchodzi w drugi. Daje to możliwość przewiezienia większej ilości asortymentu podczas jednego przejazdu, dzięki czemu zmniejszeniu ulega emisja spalin.
Doniczki ekologiczne stanowią coraz częściej poszukiwane przez klientów produkty. Jak jednak widać nie są to tylko drewniane donice ogrodowe DIY np. z europalet, ale również wytrzymałe, solidne oraz przemyślane wykonane z tworzyw sztucznych, które nadają się do recyklingu. Możliwość ponownego przetworzenia to bowiem ważny aspekt proekologicznego działań, na który zwracamy uwagę podczas tworzenia kolejnych serii produktowych i to nie tylko donic.