#menu-item-817
Porada

Czym odśnieżyć podjazd? Poradnik

Czym odśnieżyć podjazd? Poradnik
Udostępnij

Jak skutecznie odśnieżać podjazd, aby uniknąć problemów z wyjeżdżaniem z terenu posesji w okresie zimowym? Najpierw należy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia do tego celu, dzięki którym taka praca będzie zdecydowanie łatwiejsza i szybsza. Oto porady, które pomogą w ich wyborze.

Akcesorium z szeroką częścią roboczą

Usuwając śnieg z podjazdu, zależy nam na tym, aby wykonać taką pracę w krótkim czasie, ale także w dokładny sposób. Jak to zrobić? Najlepiej wybrać zgarniacze do śniegu o szerokiej części roboczej, które pozwalają na odgarnięcie mas śniegu w krótkim czasie. Trzeba jednak od razu zwrócić uwagę na swoje możliwości fizyczne. Śnieg, zwłaszcza ten topniejący, kilkukrotnie zwiększa swój ciężar własny. Przez to czasem lepiej zdecydować się na nieco mniejszy zgarniacz, z którym praca będzie mniej wycieńczająca. Większe zgarniacze świetnie sprawdzą się też wtedy, gdy będą pracować z nimi dwie osoby jednocześnie. Wówczas ponownie warto postawić na wariant z szerszą częścią roboczą.

Koniecznie należy zwrócić też uwagę na to, aby takie akcesorium było odpowiednio wykonane. Rekomendowana jest przede wszystkim cienka, aluminiowa krawędź natarcia, która będzie precyzyjnie rozrywać czapy śniegu i ułatwiać ich przesuwanie. Ułatwieniem będą też kółka w dolnej części, które zapewnią szybsze przesuwanie się po śniegu. Przykładem takiego akcesorium jest zgarniacz Arctic Eco, który zapewnia dużą wydajność, ale i jest bardzo solidnie wykonany, dzięki czemu przetrwa wiele sezonów, nawet w najtrudniejszych warunkach użytkowania.

Wskazówka: do odśnieżania podjazdu warto wykorzystać też zbijaki do lodu, najlepiej wyposażone w długi sztyl ułatwiający pracę.

Zgarniacz à la pług śnieżny

Jak jeszcze skutecznie odśnieżać podjazd? Ciekawym sposobem na to jest innowacyjny zgarniacz pług śnieżny z wirnikiem Snow Mover. To akcesorium zaopatrzone w solidny wirnik, dzięki któremu masy śniegu usuwane są w łatwiejszy i szybszy sposób. Idealnie sprawdza się nie tylko do odśnieżania podjazdów, ale również ścieżek i chodników. Ze względu na swoją budowę sprawia też, że można włożyć mniejszy wysiłek w odśnieżanie, co będzie przydatne w przypadku prac na większym terenie. Wszystko ze względu na fakt, że w przeciwieństwie do odśnieżania łopatą, akcesorium cały czas znajduje się na ziemi i nie ma potrzeby jego podnoszenia. Z pewnością będzie to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają np. problemy z plecami oraz nie mogą się przeciążać.

Środki ułatwiające odśnieżanie podjazdów

Osoby zamieszkujące tereny, na których częściej pada intensywny śnieg, a niskie temperatury utrzymują się dłużej, powinny zainwestować też w różnego rodzaju preparaty pomagające w walce ze śniegiem i lodem. Chodzi tu np. o specjalny granulat, który topi śnieg, a także chroni przed jego zlodowaceniem.

Dlaczego jednak nie jest zalecana sól? Wynika to z faktu, że niestety negatywnie wpływa na karoserię samochodową, a także może niszczyć kostkę brukową i płyty chodnikowe. Dodatkowo będzie negatywnie oddziaływać na stan roślinności ogrodowej oraz trawy. Tego wolelibyśmy uniknąć na przydomowym podjeździe, dlatego też lepiej sprawdzi się droższy, choć skuteczniejszy, jeśli chodzi o działanie granulat. 

Jak usunąć śnieg z podjazdu? Jak widać, nie jest to możliwe bez odpowiednich akcesoriów, które najlepiej zakupić raz, ale na kilka sezonów. Dlatego też zdecydowanie warto postawić na wysoką jakość, którą gwarantujemy oferując akcesoria do odśnieżania Prosperplast.