#menu-item-817
Porada

6 narzędzi do odśnieżania śniegu, które warto mieć w swoim domu

6 narzędzi do odśnieżania śniegu, które warto mieć w swoim domu
Udostępnij

Zima to czas, gdy prozaiczne czynności, takie jak choćby wyjechanie samochodem z przysypanego śniegiem garażu, stają się trudne i czasochłonne. Odśnieżanie może być jednak znacznie łatwiejsze, dzięki akcesoriom przeznaczonym stricte do tego celu, które zdecydowanie warto mieć w swoim domu. Sprawdźmy, w które z nich koniecznie zainwestować, aby okres zimowy był mniej problematyczny.

Jak wybierać narzędzia do odśnieżania śniegu?

Narzędzia do odśnieżania powinny przetrwać dłużej, aniżeli jeden sezon. Dlatego absolutną podstawą jest ich solidność. Jak jednak ją rozpoznać?

Ważne jest dokładne obejrzenie akcesorium pod kątem tego, czy poszczególne elementy są dobrze zamocowane. Czy łopaty z drewnianym trzonkiem mają dobrze zamocowany sztyl? Czy część robocza z tworzywa sztucznego sprawia wrażenie solidnie wykonanej? Czy jest ona wykończona wzmacniającym elementem stalowym? Zwracając uwagę na te czynniki, zakup będzie znacznie łatwiejszy.

Oto nasza subiektywna lista narzędzi od odśnieżania śniegu, których zakup rekomendujemy:

Łopata do odśnieżania podjazdu oraz chodnika

Zima to przede wszystkim konieczność odśnieżania podjazdu oraz terenu wokół garażu. Do tego celu niezbędne są wytrzymałe narzędzia, takie jak łopaty aluminiowe do śniegu wykonane z solidnych materiałów, ale i zrobione tak, aby zagwarantować ergonomiczną pracę. Przykładem jest łopata Aluedge Ergo, która na szylu posiada powłokę, gwarantującą pewniejszy chwyt i tym samym łatwiejsze przesuwanie mas śniegu.

Z naszego bloga dowiesz się jeszcze więcej o tym, czym odśnieżać podjazd w okresie zimowym.

Zgarniacz do śniegu

Jeśli teren do odśnieżenia jest większy, warto zainwestować w zgarniacze do śniegu. Mają one większą powierzchnię roboczą, aniżeli łopaty, dzięki czemu praca będzie znacznie szybsza. Idealnie sprawdzą się także wtedy, gdy odśnieżać będą dwie osoby jednocześnie, mają bowiem szerszy uchwyt.

Łopata samochodowa

Odśnieżanie wokół auta zwykłą łopatą może doprowadzić do porysowania karoserii. Dlatego zwłaszcza posiadacze niegarażowanych pojazdów zdecydowanie powinni zainwestować w łopaty samochodowe, pozwalające na łatwiejsze usuwanie śniegu wokół kół oraz zderzaków. Wszystko to dzięki krótszym sztylom, a także mniejszym częściom roboczym. Ze względu na kompaktowe wymiary łatwiej także umieścić takie akcesorium w bagażniku samochodowym, łopata może być bowiem niezbędna również w trasie.

Drapaki do szyb

Jazda z zaśnieżonymi i zaszronionymi szybami samochodowymi to znacznie pogorszona widoczność. Każdy kierowca powinien więc w okresie zimowym zainwestować w drapaki do szyb samochodowych, które skutecznie je oczyszczają. Ich część robocza wykonana jest z gumy, dzięki czemu nie trzeba obawiać się porysowania. Warto więc mieć je w swoim aucie podczas mrozu,  aby sprawnie usuwać szron i śnieg.

Szczotki do dachu auta

Niezbędne są także narzędzia do odśnieżania dachu samochodu oraz jego maski. Przykładem jest drapak do lodu Ice Car 2, czyli tak naprawdę akcesorium 2 w 1. Jego jedna część pozwala bowiem na usuwanie oblodzenia z szyb, druga natomiast to szczotka, pozwalająca na pozbycie się śniegu z pojazdu.

Zbijaki do lodu

Jakie inne narzędzia do odśnieżania warto mieć w zanadrzu? Mniej typowe są zbijaki do lodu, które warto posiadać w swojej kolekcji produktów do odśnieżania, pozwalają bowiem skuteczniej poradzić sobie ze skuwaniem czap śnieżnych. Pomaga w tym solidny, drewniany trzonek, a także część robocza wykonana z metalu. Część robocza jest też stosunkowo nieduża, a przez to bardziej precyzyjna.

Jak widać narzędzia od odśnieżania śniegu to szeroka gama produktów. Zdecydowanie więc warto je posiadać w swoim gospodarstwie domowym, stawiając na jakościowe produkty, czyli takie, które oferuje firma Prosperplast.