#menu-item-817

Linia produktów dedykowanych ochronie środowiska.

https://dev.prosperplast.pl/wp-content/uploads/2023/09/about-arves.jpg
https://dev.prosperplast.pl/wp-content/uploads/2023/09/arves-mobile.jpg

Funkcjonalne pojemniki na wodę deszczową wykonane z wysokiej jakości materiałów przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii zapewniając sztywność, wysoką wytrzymałość, odporność na niskie i wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. Produkty zaprojektowano tak, aby współgrały zarówno z klasycznymi, jaki i nowoczesnymi aranżacjami. Tworząc zasobniki na wodę deszczową wspieramy działania na rzecz ochrony środowiska.

Pobierz katalog

Zbiorniki na wodę deszczową dedykowane ochronie środowiska.

Barletta

Design zbiornika na wodę deszczową Barletta przekonuje prostym, eleganckim, a jednocześnie kompaktowym kształtem. Symetrycznie wznoszące się boki dają nowoczesnym kolorom możliwość zaakcentowania detalu poprzez grę cieni. Dzięki temu Barletta dosłownie wpasuje się w szeroką gamę roślin, jak i architektury. Warianty kolorystyczne do wyboru: antracyt, platyna, granit verde, szałwia i lawenda. Pobór wody we wszystkich zbiornikach na wodę deszczową Barletta odbywa się poprzez otwór z mosiężnym gwintem ¾” z przodu, do którego można przykręcić kran. Zawiera boczny wylot służący do całkowitego opróżnienia beczki przed przymrozkami lub do złączenia dwóch zasobników.

Zobacz

Novara

Elegancki zbiornik na wodę deszczową Novara o pojemności 280 litrów zachwyca prostym, klasycznym designem i pewnym wyrafinowaniem. Poprzecznie wcięte linie nie są ciągłe, lecz schodkowe i warstwowe, co nadaje beczce struktury i pozwala na jej harmonijną integrację z otoczeniem. Zbiorniki występują w zróżnicowanej kolorystyce. Pobór wody ze wszystkich zbiorników Novara odbywa się poprzez znajdujący się z przodu otwór z mosiężnym gwintem ¾”, do którego można przykręcić kran. Zawiera boczny wylot służący do całkowitego opróżnienia beczki na deszczówkę przed mrozami lub do złączenia dwóch zasobników.

Zobacz

Rainbowl

Dzięki gładkim liniom i nowoczesnemu wzornictwu ten zbiornik na wodę deszczową przekonuje w równym stopniu swoją funkcją gromadzenia wody deszczowej, jak i dekoracją. Zgrabny zbiornik w kolorach taupe, betonowej szarości i antracycie przypomina imponujący wazon i mieści do 210 litrów wody deszczowej. Model tego zasobnika jest również wyposażony w zabezpieczenie przed dziećmi na pokrywie. Zbiornik na wodę deszczową Rainbowl posiada z przodu mosiężny gwint ¾”, do którego można przykręcić kran, co umożliwia wygodne czerpanie wody. Zawiera boczny wylot służący do całkowitego opróżnienia zbiornika przed mrozami lub do złączenia dwóch zasobników.

Zobacz

Rainbowl Flower

Nasz zbiornik na wodę deszczową Rainbowl Flower urzeka nie tylko prostą elegancją, ale także możliwością indywidualnego sadzenia roślin, dostosowaną do pory roku. Nowoczesny zasobnik na wodę deszczową w kształcie wazonu występuje w kolorach ciemnoszarym, betonowym szarym i antracytowym. Model ten mieści do 150 litrów wody deszczowej i posiada trwale zintegrowaną komorę do sadzenia. Z przodu znajduje się przyłączka do kranu ze zintegrowanym mosiężnym gwintem ¾”. Takie wyposażenie sprawia, że codzienne podlewanie kwiatów staje się bardzo łatwe. Wodę do podlewania roślin i ogrodu można wygodnie spuścić do konewki. Zawiera boczny wylot służący do całkowitego opróżnienia zbiornika przed mrozami lub do złączenia dwóch zasobników.

Zobacz

Barrique

Tworząc zbiornik na wodę deszczową Barrique za model przyjęliśmy oryginalną dębową beczkę po bawarskim piwie. Strukturą model ten jest znacznie grubszy, szorstki, co nadaje drewnianej beczce typowy rustykalny wygląd. Beczka Barrique posiada z przodu mosiężny gwint ¾”, do którego można przykręcić kran. Zawiera boczny wylot służący do całkowitego opróżnienia beczki na deszczówkę przed mrozami lub do złączenia dwóch zbiorników. W pokrywie zintegrowano zabezpieczenie przed dziećmi.

Zobacz

Burgund

Nic tak nie zdobi pięknego ogrodu, jak połączenie stylowych elementów i funkcjonalnych dodatków. Dzięki pojemności 500 litrów ten zbiornik na wodę deszczową umożliwia przekazanie twoim roślinom cennej wody deszczowej w połączeniu z niezrównanym wyglądem i jakością. Ze względu na swój kształt pomimo sporej pojemności, zbiornik Burgund wymaga jedynie niewielkiej powierzchni. Z przodu można podłączyć kran z wodą ¾”. Istnieje możliwość podłączenia do kolejnych zbiorników lub opróżnienia beczki na czas mrozów poprzez dwa boczne otwory wylotowe. W zdejmowanej pokrywie zintegrowano zabezpieczenie przed dziećmi.

Zobacz

Evergreen

Inspiracją i jednocześnie wzorem tego wyjątkowego zbiornika na wodę deszczową jest pień niemieckiego dębu. Dzięki specjalnej obróbce wtórnej tworzywa odpornego na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV uzyskujemy realistyczną replikę, która jest prawie nie do odróżnienia od oryginału. Dzięki pojemności 475 litrów zarówno małe, jak i średnie ogrody mogą być doskonale zaopatrzone w wodę deszczową. Zbiornik na wodę deszczową Evergreen posiada z przodu przyłącze ¾”, do którego można wkręcić kran. Zawiera boczny wylot służący do całkowitego opróżnienia zbiornika przed mrozami lub do złączenia dwóch zbiorników. W zdejmowanej pokrywie zintegrowano zabezpieczenie przed dziećmi.

Zobacz

Evergreen Lite

Podobnie jak Evergreen 475 l, zbiornik na wodę deszczową Evergreen Lite został wzorowany na pniu dębu. Jednak ten model pozwala zaoszczędzić miejsce ze względu na powierzchnię uformowaną z tyłu o głębokości zaledwie 48 cm. Zasobnik na wodę deszczową Evergreen Lite posiada z przodu przyłącze ¾”, do którego można wkręcić kran. Zawiera boczny wylot służący do całkowitego opróżnienia zasobnika przed mrozami lub do złączenia dwóch zbiorników. W zdejmowanej pokrywie zintegrowano zabezpieczenie przed dziećmi.

Zobacz

Little Tree

W zbiorniku na wodę deszczową Little Tree, szczególną uwagę zwrócono na naturalny design i fakturę powierzchni. Dodatkowo zbiornik posiada dwie wersje wizualne. Z jednej strony uwidoczniono rozgałęzienia; po przeciwnej stronie ich nie ma, a struktura kory jest w pełni uformowana. Zasobnik Little Tree posiada z przodu przyłącze ¾”, do którego można wkręcić kran. Zawiera boczny wylot służący do całkowitego opróżnienia zbiornika na deszczówkę przed mrozami lub do złączenia dwóch zasobników. W zdejmowanej pokrywie zintegrowano zabezpieczenie przed dziećmi.

Zobacz

Maurano

Ten model zbiornika na wodę deszczową o pojemności 300 litrów zachwyca realistyczną repliką ściany z kamienia naturalnego. Beczkę można opcjonalnie obsadzić roślinami, dzięki czemu harmonijnie dopasowuje się do każdej pory roku. Dopływ znajduje się z boku przy górnej krawędzi, a pobór wody odbywa się poprzez otwór z przodu, do którego można podłączyć kran ¾”. Dwa boczne otwory wylotowe można wykorzystać do podłączenia innych zbiorników lub do ich opróżnienia na czas mrozów.

Zobacz

Arcado

Ten model zbiornika na wodę deszczową przekonuje realistyczną repliką kolumny z kamienia naturalnego lub małej ceglanej fontanny. Można w nim również opcjonalnie sadzić rośliny, dzięki czemu harmonijnie dopasowuje się do każdej pory roku. Wlot znajduje się z boku górnej krawędzi. Woda jest odprowadzana poprzez otwór z przodu, a do mosiężnego gwintu ¾” można wkręcić kran. Zbiornik zawiera boczny wylot służący do jego całkowitego opróżnienia przed mrozami lub do złączenia dwóch zbiorników.

Zobacz

Helena

Dzięki zbiornikowi na wodę deszczową Helena można wprowadzić odrobinę Toskanii do każdego ogrodu. Ta wierna replika amfory ma pojemność 300 litrów. Dzięki harmonijnemu, szczegółowemu projektowi oraz zastosowaniu własnych receptur kolorystycznych, każdy zbiornik jest niepowtarzalny. Kolejną cechą wyróżniającą amforę Helena są dwa różne projekty połączone w jednej beczce. Jedna strona jest celowo szorstka i antyczna, z charakterystycznymi oznakami starzenia, druga znowu jest filigranowa i doskonale zaprojektowana. W zdejmowanej pokrywie zintegrowano zabezpieczenie przed dziećmi. Obie strony posiadają gwint na kran. Zbiornik zawiera boczny wylot służący do całkowitego opróżnienia beczki przed mrozami lub do złączenia dwóch zbiorników.

Zobacz

Noblesse

Prosty, elegancki zbiornik na wodę deszczową o delikatnie teksturowanej powierzchni. Można w nim również opcjonalnie sadzić rośliny, dzięki czemu harmonijnie dopasowuje się do każdej pory roku. Woda doprowadzana jest do górnej części beczki. Z przodu posiada przyłącze ¾” co umożliwia podłączenie kranu. Istnieje również możliwość podłączenia do kolejnych zbiorników lub opróżnienia zasobnika na czas mrozów poprzez dwa boczne otwory wylotowe.

Zobacz

Modena

Zbiornik na wodę deszczową Modena przekonuje swoim eleganckim, prostym wyglądem w formie doniczki. Jest bardzo trwały, wyjątkowo stabilny konstrukcyjnie (grubość ścianki średnio ponad 6 mm) i odporny na promieniowanie UV. W górnej części znajduje się wkładana płyta, w której zamontowano zintegrowany kosz filtra. Aby uzyskać piękny wygląd, wkładkę można indywidualnie ozdobić żwirem. Zbiornik posiada z przodu mosiężny gwint ¾”, do którego można wkręcić kran, aby wygodnie czerpać wodę. Zawiera boczny wylot służący do całkowitego opróżnienia beczki przed mrozami. Zasobnik może być napełniony od góry poprzez klasyczną klapę deszczową lub z boku kolektorem deszczowym.

Zobacz

Alana

Pojemnik na wodę deszczową Alana zachwyca nowoczesną, prostą formą i wyjątkową strukturą powierzchni. Posiada stałą, zintegrowaną komorę sadzenia, co umożliwia indywidualne obsadzenie jej roślinami. Alana ma pojemność max. 160 litrów i posiada z przodu przyłącze ¾”, do którego można wkręcić kran. Istnieje możliwość podłączenia do kolejnych zasobników lub opróżnienia go na czas mrozów poprzez dwa boczne otwory wylotowe. Zbiornik na wodę deszczową Alana wykonany jest z tworzywa odpornego na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Zobacz

Concrete

Model Concrete, to szczególnie modny zbiornik na wodę deszczową zaprojektowany głównie dla tych, którzy lubią iść z duchem czasu. O ile z jednej strony ciepłe, naturalne drewno znów jest niezwykle popularne, to właśnie chłodny antracyt jest kolorem, którego nie można ominąć w modnym i współczesnym wystroju domu, czy ogrodu. Betonowy zasobnik na wodę deszczową łączy te dwa trendy w harmonijną całość. Powierzchnia specjalnego tworzywa odpornego na promienie UV i warunki atmosferyczne, z którego wykonany jest zbiornik, została tak zaprojektowana, że zadziwiająco autentycznie przypomina prawdziwy, smukły szalunek betonowy, używany również do układania wysokiej jakości podłogi tarasowej. Ponadto Concrete ma małą cechę szczególną: obie strony zbiornika zostały zaprojektowane minimalnie inaczej. Możesz zadecydować, która z dwóch stron bardziej Ci się podoba i którą chcesz umieścić na zewnątrz. Zbiornik Concrete posiada po obu stronach przyłącze ¾”, do którego można podłączyć kran. Istnieje możliwość podłączenia do kolejnych zasobników lub opróżnienia go na czas mrozów poprzez dwa boczne otwory wylotowe.

Zobacz

Norway

Podstawowymi materiałami, na których wzorowano się wykonując model tego wyjątkowego zbiornika na wodę deszczową były prawdziwe drewniane gonty i świerk nordycki.
Dzięki swojemu smukłemu kształtowi i niewielkim rozmiarom zbiornik ten znajdzie swoje miejsce nawet w najmniejszym ogrodzie. Ze względu na całkowitą wysokość, która wynosi 130 cm pasuje do niemal każdego ogrodowego pomieszczenia gospodarczego. Do produkcji zastosowano wysokiej jakości tworzywo, odporne na warunki atmosferyczne, uzyskując niezwykle naturalny wygląd. Niektórzy mogą nawet pomyśleć, że zasobnik może być wykonany z drewna. Zbiornik na wodę deszczową Norway posiada z przodu mosiężny gwint ¾”, do którego można przykręcić kran. Istnieje możliwość podłączenia do kolejnych zasobników lub opróżnienia go na czas mrozów poprzez dwa boczne otwory wylotowe.

Zobacz